Menu search-web

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Zakladatelka projektu Nevypusť duši MARIE SALOMONOVÁ mluví o tom, co to je duševní zdraví a jak poznat, že je naše duše nemocná. 

O MARII

Vystudovaná neurovědkyně a členka našeho výběru Forbes 30 pod 30 z roku 2019 se svou neziskovou organizací pomáhá mladým lidem vypořádat se s psychickým onemocněním. Osvětu v oblasti péče o duševní zdraví zároveň šíří ve firmách.

PŘEDNÁŠKA

Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Musíme o něj pečovat a musíme se naučit o duševních problémech mluvit. Marie SALOMONOVÁ zodpovídá tyto otázky

  • Jak byste vysvětlila pojem duševní zdraví?
  • Jak člověk pozná, že jeho duševní zdraví není v normě?
  • Jak reagovat, když zjistím, že mám nějaký problém? Kam se obrátit?
  • Lze o duševní zdraví pečovat preventivně stejně jako o to fyzické? Máte nějaké základní tipy/ doporučení, jak máme o svou duši pečovat?
  • Kde se můžeme o tomto tématu dozvědět něco dalšího? Tip na zajímavou knihu/ film/ dokument/ seriál/ podcast.

VIDEOLEKCE

PRACOVNÍ LIST

Pracovní list ke stažení ZDE.

DOPORUČUJEME

https://nevypustdusi.cz/ 

AKTUÁLNÍ TÉMATA DO VÝUKY: DALŠÍ ZDROJE

Pokud hledáte aktuální témata, která jsou současně zpracovaná formou vhodnou pro starší žáky a studenty, doporučujeme naši podcastovou sérii Občané z Ostrovní. Podcastová série vzniká za spolupráce Knihovny Václava Havla a spolku Mladí Občané. Mladí moderátoři si v ní zvou své hosty a mluví s nimi o tématech, která zajímají nastupující generaci - duševní zdraví, ekologie, finance, vzdělávání, nerovnosti ve společnosti, vztah mladých k tradicím a další témata. Každý díl má 30 - 40 minut a lze ho zadat jako domácí přípravu před diskusí o tématu ve výuce. 

Copyright © 2021 – 2022, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |