Menu search-web

ŽIVOT MENŠIN V ČR

Blogerka a Čecho-Vietnamka Do THU TRANG vysvětluje, s jakými předsudky a problémy se u nás nejčastěji setkává vietnamská komunita. 

O TRANG

Bloggerka a Čecho-Vietnamka Do THU TRANG žije ve světe dvou kutlur a svých zážitcích píše blog Asijatka.cz. Trang  žije od pěti let se svými rodiči v České republice. Vystudovala Gymnázium v Tachově, poté pokračovala ve studiích na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a na Univerzitě v Řezně. V roce 2016 byla mezi šesticí nominovaných na cenu Magnesia Litera pro nejlepší blog roku 2015. V květnu 2016 získala ocenění Novinářská křepelka 2015 pro novináře do 33 let „za poctivou novinařinu, entuziasmus a inovativní přístup“. V roce 2017 byla zařazena na seznam Forbes 30pod30.

OTÁZKY PRO TRANG 

  • Co to je menšina? 
  • S jakými problémy se potýká vietnamská komunita v ČR?
  • S jakými předsudky se Vietnamci v ČR setkávají?
  • Co může prospět soužití menšiny a většinové společnosti? 
  • Kde hledat další informace?

LEKCE

PRACOVNÍ LIST

Pracovní list ke stažení ZDE

AKTUÁLNÍ TÉMATA DO VÝUKY: DALŠÍ ZDROJE

Pokud hledáte aktuální témata, která jsou současně zpracovaná formou vhodnou pro starší žáky a studenty, doporučujeme naši podcastovou sérii Občané z Ostrovní. Podcastová série vzniká za spolupráce Knihovny Václava Havla a spolku Mladí Občané. Mladí moderátoři si v ní zvou své hosty a mluví s nimi o tématech, která zajímají nastupující generaci - duševní zdraví, ekologie, finance, vzdělávání, nerovnosti ve společnosti, vztah mladých k tradicím a další témata. Každý díl má 30 - 40 minut a lze ho zadat jako domácí přípravu před diskusí o tématu ve výuce. 

Copyright © 2021 – 2022, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |