Menu search-web

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Co je největší přínos sociálních sítí? V čem tkví naopak jejich úskalí? KLÁRA MOUCHOVÁ vysvětluje, jak sociální sítě využívat, ale nenechat se jimi zneužívat. 

O KLÁŘE 

Klára Mouchová vystudovala žurnalistiku na FSV UK a nová média na FF UK v Praze. Věnuje se marketingu na sociálních sítích, soustředí se především na obsahovou stránku sociálních sítí a kampaně s ní související. Má zkušenosti s vedením profilů pro malé podniky či startupy, ale i korporace a akademickou sféru. Vede svou vlastní digitální agenturu, je autorka praktického blogu Jaknasocky.cz. 

PŘEDNÁŠKA

Sociální sítě jsou součást našich životů, mladí lidé si bez nich svůj život již nedokáží představit. Klára Mouchová v krátké přednášce vysvětluje, co to vlastně sociální sítě jsou, co nám přinášejí, jestli jsou opravdu zdarma a na co si při jejich používání dát pozor. Sociální sítě nejsou odrazem reality, jsou takové, jaké si je sami uděláme. A musíme se naučit si k nimi vytvořit zdravý vztah. Toto pětiminutové vzdělávací video doporučujeme všem školám jako úvod do problematiky sociálních sítí, diskuse o nich do výuky rozhodně patří. 

Kláře Mouchové jsme položili tyto otázky:

  • Co to jsou sociální sítě?
  • Jaký je přínos sociálních sítí?
  • Jaká jsou nebezpečí sociálních sítí?
  • Jak mít k sociálním sítím zdravý vztah?
  • Kde hledat další infomace o sociálních sítích? Máte tipy na nějaké filmy, seriály či dokumenty?

PRACOVNÍ LIST 

Pracovní list ke stažení zde

DALŠÍ VÝUKOVÉ ZDROJE

Média v záplavě informací Přednáška Josefa Šlerky v rámci cyklu Svobodná akademie 

Náhled

Pokud hledáte aktuální témata, která jsou současně zpracovaná formou vhodnou pro starší žáky a studenty, doporučujeme naši podcastovou sérii Občané z Ostrovní. Podcastová série vzniká za spolupráce Knihovny Václava Havla a spolku Mladí Občané. Mladí moderátoři si v ní zvou své hosty a mluví s nimi o tématech, která zajímají nastupující generaci - duševní zdraví, ekologie, finance, vzdělávání, nerovnosti ve společnosti, vztah mladých k tradicím a další témata. Každý díl má 30 - 40 minut a lze ho zadat jako domácí přípravu před diskusí o tématu ve výuce. 

 

Copyright © 2021 – 2024, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |