Menu search-web

Videa

Kurz VÍRA A NÁBOŽENSTVÍ

VÍRA A NÁBOŽENSTVÍ

Youtuberské duo mladých farářů Českobratrské církve evangelické Pastoral Brothers v tříminutové přednášce s nadhledem vysvětlí, k čemu je člověku v 21. století náboženství. Lekci doporučujeme žákům vyšších tříd ZŠ i studentům SŠ nejen v adventní době. 

Kurz PREZIDENT

PREZIDENT

"Prezident není jen symbol, ale reprezentuje občany," říká politolog David JÁGR. V krátké přednášce shrne všechno, co by měli mladí lidé vědět o roli prezidenta. 

Kurz ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Pro školní rok 2022/2023 připravujeme další témata a s nimi i zajímavé mluvčí: 

  • Prezident - David Jágr
  • Náboženství - Pastoral Brothers 
  • Kultura - Antonie Formanová
  • Solidarita - Sarah Haváčová
Kurz SOCIÁLNÍ SÍTĚ

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Co je největší přínos sociálních sítí? V čem tkví naopak jejich úskalí? KLÁRA MOUCHOVÁ vysvětluje, jak sociální sítě využívat, ale nenechat se jimi zneužívat. 

Kurz KLIMATICKÁ ZMĚNA

KLIMATICKÁ ZMĚNA

Co to je klimatická změna? Proč se o ní tolik mluví a jaké může mít dopady na naše životy? Co pro ni můžeme udělat každý z nás? Na tyto a další otázky odpovídá polární bioložka MARIE ŠABACKÁ. 

Kurz INFORMAČNÍ CHAOS

INFORMAČNÍ CHAOS

Co znamená dnes všude skloňovaný pojem informační chaos? Kdo informační chaos vytváří a jak se mu bránit? O co vlastně  se bojuje v hybridní válce? Jak o dezinformacích mluvit s našimi blízkými, kteří jim uvěřili? Přednáška JAKUBA EBERLEHO nejen pro žáky a studenty.

Kurz FILOSOFIE

FILOSOFIE

K čemu je člověku v 21. století ovládaném technologiemi a umělou inteligencí filosofie? Čím se vlastně filosofie zabývá a co dělají filosofové? Na otázky odpovídá filosofka TEREZA MATĚJČKOVÁ. 

Kurz ŽIVOT MENŠIN V ČR

ŽIVOT MENŠIN V ČR

Blogerka a Čecho-Vietnamka Do THU TRANG vysvětluje, s jakými předsudky a problémy se u nás nejčastěji setkává vietnamská komunita. 

Kurz SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

SEXUÁLNÍ NÁSILÍ

JOHANNA NEJEDLOVÁ vysvětuje, co všechno se skrývá pod pojmem sexuální násilí a jaká je jeho nejúčinnější prevence. Pětiminutová přednáška mladým lidem jasně a citlivě ukazuje, co je podstatou sexuálního násilí, kdo jsou jeho nejčastější oběti i pachatelé, nebo proč se v poslední době toto téma tak často dostává do médií. 

Kurz PORUŠOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV

PORUŠOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV

Koreanistka NINA ŠPITÁLNÍKOVÁ vysvětluje, co to jsou lidská práva a proč tato práva náleží každému člověku na naší planetě. Z vlastní zkušenosti popisuje porušování lidských práv v Severní Koreji, nejtvrdším totalitním režimu současnosti. Nina mluví také o tom, jak se na porušování lidských práv podílí každý z nás a jak to můžeme změnit. 

Kurz VOLBY

VOLBY

Politolog MILOŠ GREGOR vysvětluje, proč je důležité chodit k volbám, co může volič ovlivnit i jak volby prakticky probíhají. Dozvíte se také, co si myslet o prezidentském kandidátovi, který vám slibuje neomezená data. Nakonec dojde i na zajímavé politické podcasty a jeden hollywoodský trhák se Sandrou Bullock. 

Kurz BIODIVERZITA

BIODIVERZITA

Biolog DAVID STORCH vysvětluje dnes tolik skloňovaný pojem biodiverzita - co to vlastně je a proč nás mají změny v biodiverzitě znepokojovat? 

Kurz POLITIKA A JÁ

POLITIKA A JÁ

JANA SOUKUPOVÁ vysvětluje, jak se dostala k politice, co to vlastně je politika a proč by se o ni měl zajímat každý. Doporučí i americký film s Julií Roberts, který ji jako středoškolačku zaujal. Hlavně ale poradí, jak se v politice orientovat. Mladým voličům i pedagogům doporučujeme projekt organizace Youth, speak up! www.volbypromlade.cz

Kurz DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Zakladatelka projektu Nevypusť duši MARIE SALOMONOVÁ mluví o tom, co to je duševní zdraví a jak poznat, že je naše duše nemocná. 

Kurz UDRŽITELNÉ MĚSTO

UDRŽITELNÉ MĚSTO

Architekt a urbanista OSAMU OKAMURA vysvětluje, co to je 15 minutové město, co je v 21. století role města a kde dnes ve světě i v České republice již udržitelná města existují. Doporučí také jeden aktuální román a Cíle udržitelného rozvoje OSN. 

Copyright © 2021 – 2023, Maturita 21, Všechna práva vyhrazena |